چگونه احتمال سکته مغزی را 90 درصد کاهش دهیم

مطالعات بین المللی محققان مک مستر در اونتاریو کانادا نشان می دهد 90 درصد سکته های مغزی قابل پیشگیری هستند و فشار خون بالا و عدم تحرک مهمترین عوامل خطر سکته مغزی به شمار می آیند.

 

به گزارش ایرنا از مدیکال اکسپرس، این مطالعه با بررسی سوابق پزشکی 27 هزار مرد و زن در تمام سنین از سایر نقاط جهان نشان می دهد فشار خون بالا مهمترین علت سکته مغزی است؛ بنابراین در اولین قدم باید فشار خون کنترل شود.

 

در این مطالعه آمده است 10 عامل خطر اصلی در ارتباط با سکته وجود دارد که با رعایت آن می توان خطر ابتلا به سکته مغزی را 90.7 درصد کاهش داد. این عوامل خطر عبارتند از :

 

-فشار خون بالا : 47.9 درصد

 

-عدم فعالیت بدنی : 35.8 درصد

 

-کلسترول : 26.8 درصد

 

-رژیم غذایی نامناسب : 23.2 درصد

 

-چاقی : 18.6 درصد

 

-سیگار : 12.4 درصد

 

-مشکلات قلبی : 9.1 درصد

 

-مصرف الکل : 5.8 درصد

 

-استرس : 5.8 درصد

 

-دیابت : 3.9 درصد

 

به گزارش انجمن ملی سکته مغزی، سکته مغزی یک حمله مغزی است که سبب می شود سلول ها از اکسیژن کافی محروم شوند و می تواند برای هر شخص و در هر زمانی رخ دهد. سکته مغزی از هر سه مورد موجب ناتوانی دو مورد می شود؛ بنابراین لازم است با رعایت 10 مورد اشاره شده، احتمال وقوع آن را کاهش داد.

 

 به گزارش مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها سالانه حدود 800 هزار نفر در آمریکا دچار سکته مغزی می شوند و هر چهار دقیقه یک تن بر اثر این عارضه جان خود را از دست می دهد.نتایج این تحقیقات در نشریه Lancet منتشر شده است.

 

منبع : http://www.shahrekhabar.com

 

لینک کوتاه : moshaveryabi.com/article/3064

اشتراک این مطلب

  • بدون دیدگاه

ارسال نظر برای این مطلب

  • لطفا نام کامل خود را بنویسید
  •  
  •  
تبلیغات شما تبلیغات شما تبلیغات شما

ورود کاربران عضو به سامانه مشاوره

گروه بندی مطالب و مقالات

تبلیغات بنری

سامانه پیام کوتاه

1000 650065 650065